Who is watching me... :)

środa, 8 stycznia 2014

Natura ma niespokojna, czyli rzecz o poszukiwaniach i miksowaniu technik.

Oczywiście nie pokażę zaległych prac, tylko to co w starym zaczęte a w nowym już doprowadzone do finału. Zatem dziś premiera nowego "tworu- potworu" jak go pieszczotliwie nazywam  ;) - mianowicie jest to naszyjnik pt. "Mysterious Garden"
Na początku było zakochanie w peruwiańskiej przędzy "Baby Silkpaca". Następnie pojawił się pomysł żeby nią haftować, szydełkować i wyszywać. Padło na "owadzi ogród" - jest to tzw. "embroidery stumpwork" - czyli miks wielu technik i materiałów zastosowany w jednej pracy. U mnie jest to : koronka irlandzka, haft 3D, bulionowy, frywolitka, sutasz, tkanina, haft koralikowy. Z resztą nie będę po próżnicy się produkować - po prostu pokażę fotki, a tam kawa na ławę że tak powiem , widoczne jak na dłoni w czym rzecz. 
Jest tego sporo - lojalnie uprzedzam, jeśli cierpliwość pozwoli, być może uda się dobrnąć do końca, ale to jedyny sposób żeby zajrzeć do mego "mysterious garden". Zapraszam! :)
p.s. nie mam pojęcia co się dzieje, ale mam problem z kolejnością odpowiednią i otwieraniem fotek w powiększeniu oraz margines na końcu przesuwa się niebotycznie w dół - wybaczcie zaistniałe niedogodności... 12 komentarzy:

 1. Fantastyczny mix, oj poparadowałabym w takim mixie:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoja kopozycja jest jak zwykle wyjatkowa!!! Niepowtarzalne wykonanie!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. What a beautiful piece of work, The fiber arts so lovely and full of soft creations it is like a dream,Well done :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam szczerze, że nie mogę się napatrzeć. Jest w tym coś przyciągającego. Na pewno to nie mój styl, ale trwaj w poszukiwaniach, wyszło jak dzieło sztuki. Podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Naszyjnik jest po prostu cudowny... zapiera dech, kiedy się na niego patrzy. Ogromna precyzja wykonania i świetne połączenie kolorów i detali - cacko!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Aniu, naszyjnik boski. Całość, jak i każdy poszczególny jego element zachwyca pomysłowością i precyzją, a wszystkie razem tak odealnie do siebie pasują...

  OdpowiedzUsuń
 7. Aniu niecodzienny i niebanalne połączenie technik w jedną niezwykłą całość. Czarodziejski ogród, zapachy lata i niezwykła lekkość bytu:-))

  OdpowiedzUsuń
 8. Ty masz pomysly dziewczyno!!! Gratulacje!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Super jest Twój blog, właśnie czegoś takiego szukałem. Mam nadzieję, że nie będziesz robić problemów z tego powodu, że dodam Cię do mojej listy blogów, na których się wzoruję. Czekam na następne, ciekawe wpisy, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń